blinken-u-pekini-zustrivsia-z-si-tszinpinom-vyslovyv-zanepokoiennia-ssha-shchodo-pidtrymky-kytaiem-rosii

Блінкен у Пекіні зустрівся з Сі Цзіньпіном, висловив занепокоєння США щодо підтримки Китаєм росії

 • 23612 переглядiв

Державний секретар США Ентоні Блінкен висловив занепокоєння з приводу підтримки Китаєм оборонної промисловості росії під час переговорів з високопоставленим китайським дипломатом Ван І в Пекіні, підкресливши напруженість, незважаючи на зусилля щодо стабілізації відносин між найбільшими економіками світу.

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив у п'ятницю занепокоєння щодо підтримки Китаєм російської армії, однієї з багатьох проблем, що загрожують зіпсувати нещодавнє покращення відносин між найбільшими економіками світу, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Блінкен порушив це питання під час п'яти з половиною годин переговорів з головним дипломатом Китаю Ван Ї в Пекіні, що стало останнім контактом на високому рівні між країнами, який зменшив гостроту, яка підштовхнула відносини до історичного мінімуму минулого року.

Американський дипломат має завершити свій візит у п'ятницю, як вказано, "з незначним прогресом з багатьох спірних питань", включаючи скарги США на дешевий китайський експорт. Натомість обидві сторони зосереджуються на прагматичних питаннях, таких як обміни для людей.

"Держсекретар обговорив занепокоєння щодо підтримки КНР російської оборонно-промислової бази", - заявив представник Держдепартаменту США Метью Міллер, додавши, що обидві сторони також обговорили Тайвань, Південно-Китайське море та інші гарячі точки.

США розробляють санкції щодо китайських банків через їхню роль у співпраці з росією - WSJ23.04.24, 16:09 • [views_0]

Незважаючи на своє "безмежне" партнерство з москвою, Китай уникає постачання зброї для війни росії в Україні. Але офіційні особи США попереджають, що компанії країни допомагають російській збройовій промисловості.

Офіційні особи США заявляють, що така допомога ризикує завдати шкоди ширшим двостороннім відносинам, навіть попри те, що відносини стабілізуються після візиту тодішнього спікера Палати представників Ненсі Пелосі на Тайвань у 2022 році та збиття США імовірної китайської повітряної кулі-розвідника у лютому 2023 року.

Китай заявив, що не постачав зброю жодній із сторін, додавши, що він "не є виробником чи стороною, залученою до української кризи". Однак у ньому йдеться про те, що нормальна торгівля між Китаєм і росією не повинна перериватися чи обмежуватися.

Окрім переговорів з Ван Ї Блінкен зустрівся з главою Китаю Сі Цзіньпіном, який підтвердив стурбованість Пекіна тим, що Сполучені Штати придушують економічний розвиток країни.

"Це фундаментальне питання, яке необхідно вирішити, як перший гудзик на сорочці, який потрібно правильно зачепити, щоб китайсько-американські відносини справді стабілізувалися, покращилися та рухалися вперед", - сказав Сі.

Раніше Ван розповів Блінкену, що "гігантський корабель" зв'язків Китаю та стабілізувався, "але негативні фактори у відносинах все ще посилюються та наростають".

Ван також заявив, що США вжили "нескінченних" заходів щодо придушення економіки, торгівлі, науки та технологій Китаю, прирівнюючи такі кроки до стримування.

"І відносини стикаються з усілякими порушеннями. Законні права Китаю на розвиток були необґрунтовано пригнічені, і наші основні інтереси стикаються із проблемами", - сказав Ван Блінкену.

Попри загрозу заборони в США китайська материнська компанія не планує продавати TikTok26.04.24, 08:45 • [views_0]

Порядок денний переговорів було визначено під час листопадового саміту Байдена та Сі Цзіньпіна в Сан-Франциско та подальшої телефонної розмови у квітні.

Наголошуючи на зростаючих розбіжностях між двома сторонами, за кілька годин до того, як Блінкен приземлився в Китаї в середу, президент США Джо Байден підписав двопартійний законопроект, який включав 8 мільярдів доларів на протидію військової могутності Китаю, а також мільярди на оборонну допомогу Тайваню і 61 мільярд доларів для України.

Ван заявив, що США не повинні наступати на "червоні лінії", що охоплюють інтереси суверенітету, безпеки та розвитку – очевидне посилання на Тайвань, демократично керований острів, який Китай називає своїм, та спірне Південно-Китайське море.

Інші питання, що знаходяться на розгляді, включають штучний інтелект і прагнення США досягти прогресу в стримуванні постачання Китаєм хімікатів, які використовуються для виробництва фентанілу. Блінкен разом із високопосадовцями США, які займаються співпрацею з Китаєм у боротьбі з наркотиками, зустрівся з міністром громадської безпеки Китаю Ван Сяохуном, щоб обговорити проблему фентанілу.

Напередодні п'ятничних переговорів міністр фінансів США Джанет Єллен дала зрозуміти, що Байден не знімає з порядку денного жодних варіантів реагування на надмірні промислові потужності Китаю.

Ван заявив, що США повинні припинити "роздмухувати" "хибний наратив" про надмірні потужності Китаю.

Блінкен під час візиту до Китаю закликав Пекін до співпраці зі США25.04.24, 16:00 • [views_0]