ukraina-stvoryla-ofis-pidtrymky-koalitsii-dlia-koordynatsii-viiskovoi-dopomohy-vid-soiuznykiv-minoborony

Україна створила Офіс підтримки коаліцій для координації військової допомоги від союзників - Міноборони

 • 18265 переглядiв

Україна створила Офіс підтримки коаліцій для забезпечення системного управління військовою допомогою від країн-партнерів. Наразі союзники створили вже 8 коаліцій, серед них такі як коаліція авіаційних спроможностей, коаліція протиповітряної і протиракетної оборони.

Україна створила Офіс підтримки коаліцій для забезпечення стійкого та системного управління військовою допомогою, яка надається країнами-партнерами. Про це заявили у Міністерстві оборони України, передає УНН.

Деталі 

У відомстві нагадали, що формат коаліцій спроможностей був створений у 2023 році для більш ефективного надання допомоги країнами-партнерами в рамках роботи Контактної групи з питань оборони України.

Станом на зараз вже створено 8 коаліцій, серед них такі як коаліція авіаційних спроможностей, коаліція протиповітряної і протиракетної оборони.

Завданнями Офісу підтримки є забезпечення координації та планування роботи у рамках коаліцій спроможностей, забезпечення взаємодії між коаліціями, аналіз стану комунікацій з країнами-партнерами

- заявив заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер.

Як пояснили, у Міноборони, Офіс підтримує діяльність робочої групи на чолі з Міністром оборони України та робочих груп з представників Міноборони та ЗСУ на чолі із заступниками міністра за напрямками діяльності кожної коаліції.

Україна прагне розширити "дронову коаліцію" із союзниками і залучити туди 20 країн21.02.24, 03:32 • [views_0]

За процедурою, на чолі кожної із восьми заявлених коаліцій є країни-лідери, які залучають до неї інші країни-учасниці. Таким чином, на сьогодні у всіх коаліціях беруть участь десятки країн НАТО.

Також вже оголошено про намір взяти участь або опрацьовується приєднання до різних коаліцій таких країн як Японія та Австралія.

У 2024 році формат надання допомоги Україні модифікується у так званий "Рамштайн 2.0". Це означає, що відтепер союзники України надаватимуть свою підтримку переважно не на індивідуальній основі, а у коаліційному форматі і відповідно до сформованої потреби

- пояснили у міністерстві оборони. 

Також у Міноборони закликали всі країни активізувати свої зусилля у відбитті російської агресії і приєднатись до тієї коаліції, яка найбільше відповідає можливостям кожної з них у наданні військової допомоги Україні.

Нагадаємо

У березні міністр оборони США Ллойд Остін скликав перше засідання керівної групи коаліції можливостей (Capability Coalition Leadership Group), підкресливши спільну відданість довгостроковій безпеці України.

Україна прагне розширити "дронову коаліцію" із союзниками і залучити туди 20 країн21.02.24, 03:32 • [views_0]

Володимир Омельченко

Війна