26-kvitnia-mizhnarodnyi-den-intelektualnoi-vlasnosti-vsesvitnii-den-zhinochoho-zdorovia

26 квітня: Міжнародний день інтелектуальної власності, Всесвітній день жіночого здоров’я

 • 136805 переглядiв

Сьогодні, 26 квітня, у багатьох країнах світу люди, які запатентували свій винахід, написали якійсь твір або зробили щось інше оригінальне завдяки своїм розумовим здібностям можуть долучитися заходів з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності.

Сьогодні, 26 квітня, у багатьох країнах світу люди, які запатентували свій винахід, написали якійсь твір або зробили щось інше оригінальне завдяки своїм розумовим здібностям можуть долучитися заходів з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності, пише УНН.

Саме 26 квітня 1967 року були зроблені перші кроки до створення Всесвітньої організації інтелектуальної власності, яка офіційно почала діяти того ж року після підписання відповідної Конвенції у Стокгольмі.

Міжнародний день інтелектуальної власності надає можливість підкреслити значення інновацій у повсякденному житті людини і вдосконаленні суспільства. А патенти, товарні знаки, авторське право і суміжні права як результати творчості і знань є потужними інструментами сприяння економічному та культурному розвитку.

В останню п’ятницю квітня, яка цього року припадає на 26 число, багато країн світу долучаються до Всесвітнього дня здоров’я жінок, який був започаткований у США.

Подія є важливим нагадуванням жінкам у всьому світі про необхідність приділяти першочергову увагу своєму здоров’ю та добробуту. А також має на меті розширити можливості жінок взяти на себе відповідальність за своє здоров’я, забезпечуючи їхню здатність досягати успіху в усіх сферах життя.

Ще сьогодні можна долучитися до Дня шкали Ріхтера.

Саме 26 квітня 1900 року з’явився на світ американський сейсмолог Чарльз Ріхтер. У 1935 році він запропонував свою шкалу оцінки сили землетрусів, яка й була названа на його честь.  

Шкала Ріхтера  - це логарифмічна шкала з основою 10, значення на котрій отримуються шляхом обчислення логарифма комбінованої горизонтальної амплітуди найбільшого зміщення від нуля показаного сейсмографом. Ослаблення амплітуди відстанню між епіцентром землетрусу та сейсмографом коректують шляхом віднімання логарифма прогнозованої амплітуди землетрусу порядку 0 на такій відстані.

Шкала Ріхтера, хоч і була прийнята у всьому світі, мала певні вади, тому постійно уточнювалася.

Нині силу землетрусів визначають за Шкалою магнітуди поверхневих хвиль, яку за старою звичкою називають Шкалою Ріхтера.

За церковним календарем сьогодні День пам’яті священномученика Василя, єпископа Амасійського, який жив у 4 столітті.

За переказом у єпископа знайшла прихисток служниця дружини імператора Ліцинія, яку він намагався звабити. Сам Ліциній був язичником та посилив гоніння на християн. Служницю та Василя схопили та привели до правителя. За його наказом дівчину одразу ж вбили. Єпископа довго катували, а потім стратили.

Іменини сьогодні святкують Василь, Іван, Петро, Глафіра.