Нардепи назвали головних популістів у своїх лавах - опитування УНН

Нардепи назвали головних популістів у своїх лавах - опитування УНН

Київ  •  УНН

 • 15040 перегляди

КИЇВ. 24 травня. УНН. Понад 90% народних депутатів України є популістами. Так, принаймні, вважають самі народні обранці. При цьому окремі з них відверто називають себе популістами, інші ж – категорично спростовують свою причетність до популістської діяльності. Про це члени українського парламенту розповіли журналістам УНН у кулуарах ВРУ.

Зауважимо, що все ж переважна більшість опитаних УНН нардепів переконана, що популізм є невід'ємною складовою їх політичної роботи.

Відверто зізналися у тому, що "грішать популізмом" лише деякі з народних обранців. А окремі парламентарі взагалі повідомили, що вони є популістами, однак, "у позитивному тлумаченні цього слова".

Про те, які політики виявилися самокритичними, а які звинуватили у популізмі своїх колег по сесійній залі, дивіться у сюжеті УНН.

Окремо зауважимо, за словами політолога Віктора Небоженка, в українському парламенті депутатів-популістів - не менше 80%.

На думку іншого політолога Миколи Давидюка, сприятливі умови для популістів створює саме українське населення, яке часто вірить "в легкі рецепти вирішення складних проблем".

Додамо, що згідно із даними аналітичного порталу "Слово і діло", нардеп від РПЛ Сергій Рибалка є "найбільшим популістом" банківського комітету, до якого він входить.

Крім того, законопроекти саме цього радикального політика експерти дуже часто називають, власне, лобістськими та популістськими.

Так, саме таку "оцінку" отримали законопроекти Рибалки про криптовалюту, про ломбарди, про права банків, про кредитні спілки, про валюту тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОПОРА: Рибалка потрапив до рейтингу найменш результативних нардепів Дніпропетровщини

Абсолютна більшість законодавчих ініціатив Рибалки у підсумку провалюються, що також може свідчити про їхній виключно популістський характер.

Нагадаємо, що колеги Рибалки по парламенту, а також економічні експерти часто піддають критиці не лише законодавчі ініціативи цього політика, але і його професійні якості в цілому.

Так, член фінкомітету, депутат Жолобецький, відповідаючи на запитання журналістів про кандидатів на посаду голови НБУ, сказав наступне: "Я вважаю, що у пана Рибалки,.. у нього немає ні досвіду, ні професійної освіти в цьому плані".

Про нефаховість депутата Рибалки може також свідчити й факт його звільнення із посади голови банківського комітету ВРУ.

Тоді, коментуючи позбавлення Рибалки керівної посади, клієнти проблемних банків завили, що "радикал" не мав фінансової освіти, і часто "не керував комітетом, а просто виконував чужу волю і плив за течією".

Насамкінець додамо, що про популізм радикалів свідчать дані Комітету виборців України. У КВУ підрахували, що саме партія Ляшка витрачає найбільше бюджетних коштів на саморекламу. Лише за три останні місяці 2017 року "Радикальна партія" витратила на рекламу по ТБ два мільйони гривень, зазначили у КВУ.