$41.450.15
46.960.22

Росія викликає посла Чехії через вимоги про компенсацію за вибухи в Врбетіце

Київ • УНН

 • 18047 перегляди

КИЇВ. 1 липня. УНН. Посла Чехії в Росії Вітезслава Півонька викликали в російське Міністерство закордонних справ у зв'язку з вимогами Праги щодо компенсації за вибухи у Врбетіце. Про це заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова під час брифінгу, передає УНН.

Росія викликає посла Чехії через вимоги про компенсацію за вибухи в Врбетіце

Цитата

"Своє ставлення до цієї політизованої метушні найближчим часом викладемо голові чеської дипломатичної місії в Москві, який викликаний на Смоленську площу (будівля МЗС РФ - ред.)", - сказала Захарова.

Що було раніше

28 червня Чехія заявила, що Росія має компенсувати збитки в 650 мільйонів крон (близько 25,5 мільйона євро). Прага вважає, що Москва причетна до вибухів боєприпасів на складі у Врбетіце 2014 року. У результаті події загинули дві людини.

В середині квітня 2021 року в Чехії заявили, що напередодні події на складах перебували пов'язані зі спецслужбами росіяни Олександр Петров і Руслан Бошіров, яких Велика Британія звинувачує в спробі отруїти колишнього агента ГРУ Сергія Скрипаля в Солсбері.

Brent
$61.09
Bitcoin
$97,035.10
S&P 500
$5,625.70
Tesla
$275.69
Газ TTF
$34.53
Золото
$3,383.59
Ethereum
$1,811.20