Вступ України до ЄС: польські фермери не впевнені, що витримають конкуренцію з українськими агрохолдингами

Вступ України до ЄС: польські фермери не впевнені, що витримають конкуренцію з українськими агрохолдингами

Київ  •  УНН

 • 125475 перегляди

КИЇВ. 7 листопада. УНН. На тлі чуток, що ЄС буде рекомендувати державам-членам офіційні переговори з Україною, польські аналітики обговорюють питання підготовки місцевого агроринку до можливої конкуренції. Зокрема звертають увагу на низку факторів, серед яких перевага площ і частки орних земель в Україні над польськими. Про це пише УНН із посиланням на публікацію найбільшої сільськогосподарської газети Польщі.

Деталі

Незабаром Україна може наблизитися до переговорів про вступ до ЄС. У зв’язку з цим, на думку польських аналітиків, одним з першочергових завдань майбутнього міністра сільського господарства буде підготовка польського сільського господарства до конкуренції з Україною.

Цитата

“Одним із найважливіших завдань майбутнього міністра сільського господарства, щоб підготувати польське сільське господарство до конкуренції з Україною”, — написав ринковий аналітик Infograin Мірослав Марціняк на сторінці платформи X.

Додатково

Польські аналітики Ягеллонського клубу виділяють наступні фактори, що є важливими в питаннях конкуренції їхніх фермерів з українськими:

1) Перш за все звертають увагу на дуже родючий ґрунт і сприятливий клімат.

“Частка орних земель у загальній площі країни є однією з найвищих і становить 54 відсотки, тоді як середній рівень у країнах Європи — близько 35 відсотків. В Україні на одного жителя припадає 0,90 га ріллі — це вдвічі більше, ніж у середньому в Європі, який становить 0,44 га”, — пояснює д-р Анджей Пшепіра з Великопольської сільськогосподарської палати (WIR).

2)За підрахунками WIR, площа сільськогосподарських угідь в Україні становить 41,3 млн га, що втричі більше, ніж у Польщі. В країні 32,3 млн. га ріллі, або 27 проц. поверхні цих земель у Європі.

3)Україна також є одним із найбільших у світі експортерів зернових, ріпаку, соняшникової олії та шроту. До виробництва сільськогосподарської продукції мають відношення потужні агрохолдинги.

4)Українське сільське господарство є висококонцентрованим із величезними сільськогосподарськими комплексами площею понад 500 тис. кв. гектарів, які об’єднують весь виробничий ланцюг рослинництва і тваринництва, пише видання.

Щоправда, польський агропортал не привів уточнення щодо стану справ українських підприємств та аналізу сільськогосподарських площ відповідно умовам, що склалися із-за російського вторгнення в Україну. Але у публікації згадали, що за даними “Politico”, 20 найбільших комбінатів України контролюють 14 % з 30 мільйонів гектарів української орної землі.

Підсумовуючи, в Ягеллонському клубі вважають, що нібито польські фермери можуть бути невдоволені вступом України в ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запускають нові правила експорту зерна: сьогодні стартує внесення у список верифікованих експортерів

Нагадаємо

Слід зазначити, що Європейська Комісія повинна подати проєкт наступного багаторічного бюджету після 2027 року. З перших домовленостей у Раді ЄС випливає, що у разі прийняття України, це вимагатиме збільшення бюджету ЄС на 186 мільярдів євро (на сім років). Більш того, прийняття дев’яти країн-претендентів збільшить бюджет ЄС з 1,11% до 1,4% валового національного доходу ЄС — це може вдарити по сільськогосподарських фондах нинішніх країн ЄС, звертає увагу видання Deutsche Welle.

При цьому вплив України на режим сільськогосподарських субсидій ЄС може бути значним. Україна стане найбільшим одержувачем допомоги від блоку з 41,1 млн га сільськогосподарських площ, що використовуються, відтісняючи Францію на друге місце, пише Financial Times.