audyt-lisovoho-ta-myslyvskoho-hospodarstva-rakhunkova-palata-vyiavyla-ponad-20-miliardiv-hryven-zbytkiv

Аудит лісового та мисливського господарства: Рахункова палата виявила понад 20 мільярдів гривень збитків

 • 27141 переглядiв

Аудит Рахункової палати виявив, що війна, пожежі та незаконне вирубування дерев завдали державі збитків на майже 23 мільярди гривень.

Результати аудиту Рахункової палати щодо лісового та мисливського господарства свідчать, що війна, пожежі та незаконне вирубування дерев завдали державі збитків на майже 23 мільярди гривень. Про це пише УНН з посиланням на пресслужбу Рахункової палати. 

Деталі 

Зазначається, що аудит охоплює період 2020-2022 років та І половину 2023 року. Було встановлено, що за цей період на сферу лісового та мисливського господарства з держбюджету використали 1,9 млрд грн, а лісокористувачі сплатили державі 16 млрд гривень.

Галузь відносно добре функціонує і демонструє хороші результати, зважаючи на воєнний стан. Водночас внутрішній контроль в Держлісагентстві був недостатньо ефективним для запобігання порушень та забезпечення виконавчої дисципліни. Це призвело, зокрема, до втрати частини документів, які були відновлені лише після завершення аудиту на об’єктах контролю

- підкреслив відповідальний за проведення аудиту − член Рахункової палати Віктор Богун.

Зокрема, аудитори виявили факти неналежного управління ДП "Ліси України" об’єктами держвласності: обліку активів і передачі майна, що створювало ризики їх втрати.

За рік збитки довкіллю через російську війну зросли у 5 разів - міністр Стрілець27.08.23, 17:07 • [views_440835]

Так, вибірковою перевіркою обліку та передачі майна 19 лісогосподарських підприємств, з площею лісового фонду 1,3 млн га, встановлено не відображення в обліку державного підприємства майже 34% площ лісового фонду, а облікову вартість отриманих активів не переоцінено до справедливої.

Зауважимо, що після виявлених Рахунковою палатою фактів ДП "Ліси України" поінформувало, що залучить незалежну оціночну компанію для встановлення справедливої вартості активів

- заявили в Рахунковій палаті. 

Також аудит виявив, що за вказаний період державі було завдано 20,3 млрд грн збитків від пожеж та 845,7 млн грн шкоди – внаслідок незаконної вирубки дерев. При цьому ситуацію ускладнює скорочення кількості лісників та слабка робота зі стягнення компенсацій з порушників, оскільки шкоду в сумі 731,0 млн грн завдали невиявлені особи.  

Окрім того, станом на 1 липня 2023 року війна завдала лісовому фонду, його підприємствам та установам шкоди та збитків на 1,2 млрд гривень.

Також як наголосив Голова Держлісагентства Віктор Смаль, ще близько мільйона га лісу перебувають під тимчасовим контролем російських окупантів, 500 тис. га лісів − заміновано, на 100 тисячах га йдуть бойові дії.

Доповнення

У відомстві наголошують, що попри наявність позитивних тенденцій, пов’язаних з розпочатою у 2022 році реформою галузі, у сфері лісового і мисливського господарства України все ще існує низка проблем.

Зокрема, це слабка робота з відшкодування завданих збитків чи недостатній контроль за обліком активів.

Екскерівника лісгоспу підозрюють у незаконній вирубці 10 тисяч дерев - ДБР11.03.24, 16:08

Згідно з даними рахункової палати, у зазначений період в Україні було продано 41,2 млн кубометрів деревини та лісопродукції:

-  13,3 млн кубометрів − населенню та підприємствам соцсфери.

-  11,3 млн кубометрів − експортували (найбільше − в Румунію, Китай та Угорщину).

Аудит показав, що за три роки рентабельність підприємств Держлісагентства збільшилася у п’ять разів, вартість активів та власного капіталу виросла у більше ніж у 6,4 рази, обсяг власного капіталу підприємства зріс на 30 відсотків. Кількість збиткових підприємств зменшилась із 17 зі збитками у понад 53 млн грн у 2020 році, до шести − 43 млн гривень у 2022 році

- резюмували у Рахунковій палаті. 

У відомстві додали, що згідно з реформою, що розпочалася 2022 року, до новоствореного ДП "Ліси України" передали майно, права і обов’язки 146 лісогосподарських підприємств. Скоротилася і кількість територіальних органів Держлісагентства − з 24 до 9.

Нагадаємо

За допомогою міжнародних партнерів Україна створить Координаційний центр з оцінки екологічної шкоди для оцінки та документування екологічних збитків, завданих російською агресією, з метою відновлення екосистем та стягнення збитків з росії.

Популярні

Новини по темі

Польські фермери почали блокувати кордон з Німеччиною - ЗМІ

 • 23220 переглядiв