Орендна плата в Нью-Йорку стрімко зростає на тлі мит Трампа: ціни на житло підскочили в середньому на 10%
Київ • УНН
В Нью-Йорку оренда житла зросла через митну політику Трампа, досягнувши $4495 у березні, що на 10% більше, ніж торік. Невизначеність змушує людей відкладати купівлю житла.

Ринок оренди житла в Нью-Йорку залишається напруженим. Економічна невизначеність, викликана тарифними драмами американського президента Дональда Трампа провокує стрімке зростання цін на орендоване житло у мегаполісі та низці інших міст.
Про це повідомляє УНН із посиланням на TheRealdeal.
Видання зазначає, що середня орендна плата на Манхеттені у лютому сягнула рекордної позначки в 4500 доларів. У березні вона залишилась майже незмінною і склала 4495 доларів. Це значно перевищує показники минулого року.
Порівняно з березнем 2024 року ціна зросла майже на 10%, що є найбільшим річним стрибком з травня 2023 року. За інформацією видання, у Брукліні середня орендна плата досягла 3700 доларів США, що на 6% більше ніж попереднього року. У Квінсі вартість оренди досягла 3450 доларів, що майже на 8% більше, ніж торік.
Протягом багатьох років історія зростання орендної плати була викликана здебільшого процентними ставками. Оскільки Федеральна резервна система підняла ставки, відлякані потенційні покупці житла відклали свої плани купівлі та віддавали перевагу оренді. Це призвело до зростання орендної плати.Але тепер до здорожчання оренди приклала руку митна політика Трампа.
Ми перебуваємо на піку невизначеності. Явного плану чи стратегії немає
Після того, як американський президент почав дражнити низку країн надвисокими митами, почався хаос. Уолл-стріт злякався, індекс S&P 500 зазнав корекції, а ставки по іпотечних кредитах і прогнози ризику рецесії різко зросли, - зазначає видання.
Американці, які планували купити житло найближчим часом, відмовляються від цієї ідеї, очікуючи економічних потрясінь. Тим паче, що ставки по іпотечних кредитах стрибнули ще вище на тлі підвищення мит. Це означає, що ставки за іпотечними кредитами все ще зростатимуть, що призведе до зростання орендної плати.
10 квітня Білий дім скасував ключову частину свого митного плану, встановивши 90-денну паузу у взаємних митних тарифах для всіх країн, окрім Китаю.
Проте ця "капітуляція" лише додала невизначеності: які тарифи залишаться, коли "сезон тиші" завершиться?
Я вважаю, що це ще раз підкреслює, що ми перебуваємо в середовищі невизначеності. Пройде деякий час, перш ніж ми знову опинимося в середовищі, яке ми б схарактеризувати як стабільне
Орендарі міста зможуть відпочити, лише якщо справи підуть дуже погано. Фактично, якщо у людей не буде роботи й відповідно коштів, ціни на оренду впадуть через низький попит.
Якщо тарифи Трампа призведуть до рецесії, це означає втрату великої кількості робочих місць
Але це один потенційний перспективний погляд. У найближчій перспективі покупці житла, ймовірно, завмруть у режимі очікування, стимулюючи зростання орендної плати, оскільки піковий сезон оренди тільки розгорається, - підсумувало видання.