$41.400.13
45.840.29
+5°
1м/с
30%

Світові ціни на рослинну олію і масло у березні різко злетіли - ФАО

Київ • УНН

 • 9852 перегляди

У березні світові ціни на олію та масло зросли через скорочення виробництва та високий попит. Індекс цін на продовольство ФАО перевищив торішній показник на 6,9%.

Світові ціни на рослинну олію і масло у березні різко злетіли - ФАО

Світові ціни на рослинну олію та вершкове масло зростають, в основному, через скорочення виробництва та високий попит. Про це свідчить огляд глобальних індексів цін від Продовольчого агентства ООН - ФАО, повідомляє УНН.

Індекс цін на продовольство ФАО (FFPI) у березні 2025 року становив у середньому 127,1 пункту, майже не змінившись порівняно з лютим. Зниження індексів цін на зернові та цукор компенсувало зростання цін на м'ясо та рослинні олії. Тоді як індекс цін на молочні продукти залишився стабільним

- йдеться у повідомленні.

В обчисленні рік до року Індекс цін на продовольство ФАО перевищив на 8,2 пункту (6,9%) відповідний торішній показник, але залишився на 33,1 пункту (20,7%) нижчим за пік, якого досягнув у березні-2022.

Рослинна олія

Зокрема, середній індекс цін на рослинну олію ФАО в березні склав 161,8 пункту, що на 5,8 пункту (3,7%) більше, ніж у лютому і значно вище (23,9%), ніж рік тому.

Тривале зростання індексу зумовлене підвищенням цін на пальмову, соєву, ріпакову та соняшникову олії. Міжнародні ціни на пальмову олію зростають другий місяць поспіль, головним чином через постійно обмежені пропозиції в основних країнах-виробниках Південно-Східної Азії, де виробництво було на сезонному мінімумі.

Водночас світові котирування соєвої олії зросли завдяки значному світовому імпортному попиту через її цінову конкурентоспроможність, порівняно з іншими оліями, незважаючи на низький попит з боку сектору біопалива, особливо у США.

Підвищення тарифів на електроенергію та газ не стоїть на порядку денному - Міненерго04.04.25, 13:10 • 254737 переглядiв

Молочна продукція

Індекс цін на молочну продукцію ФАО в березні становив 148,7 пункту, не змінившись порівняно з лютим-2025 року, проте на 24,6 пункту (19,9%) перевищив торішнє значення.

Стабільність індексу відображає зниження цін на сир, компенсоване зростанням котирувань масла та сухого молока. Міжнародні ціни на вершкове масло зростають третій місяць поспіль - на 3,9%, порівняно з лютим, завдяки активним роздрібним продажам і зростанню міжнародного попиту на тлі сезонного скорочення поставок в Океанії та млявого виробництва в Європі.

Ціни на сухе знежирене молоко ростуть другий місяць поспіль завдяки поєднанню високого попиту та скорочення пропозиції.

Нові мита Трампа вдарять по ритейлерах одягу та кросівок: акції H&M, Nike та Adidas уже впали04.04.25, 09:44 • 8935 переглядiв

Зернові

Індекс цін на зернові у березні знизився до 109,7 пункту, що на 2,9 пункту (2,6%) менше, ніж у лютому місяці, і на 1,2 пункту (1,1 відсотка) нижче, ніж у березні 2024 року. Світові ціни на пшеницю дещо знизилися впродовж березня, оскільки занепокоєння щодо стану врожаю зменшилися в деяких великих експортерів Північної півкулі. А невизначеність щодо зростання напруженості в торгівлі вплинула на настрої ринку.

Однак падіння цін у сегменті зернових було пом’якшене коливанням валют, посиленням пропозиції з рф та скасуванням Туреччиною квоти на імпорт пшениці. Після кількох послідовних місячних підвищень світові ціни на кукурудзу також знизилися в березні, що зумовлено покращенням умов для посівів у Бразилії після нещодавніх дощів, початком збору врожаю в Аргентині, негативними прогнозами на майбутній сезон у США, слабшим, ніж очікувалося, імпортним попитом з Китаю та занепокоєнням щодо змін у торговельній політиці в різних країнах.

М'ясо

Середній індекс цін на м’ясо ФАО у березні підвищився до 118,0 пунктів, що на 1,0 пункт (0,9%) більше за показник лютого та на 3,1 пункту (2,7%) більше в обчисленні рік до року.

Зростання у цьому сегменті ринку зумовлене підвищенням цін на свинину через збільшення котирувань у ЄС після того, як Німеччина повернула статус країни, вільної від ящуру. Це спонукало ключових торгових партнерів, таких як Британія та Північна Ірландія, скасувати заборону на імпорт. Зростання попиту сприяло стабілізації ринку, тоді як зміцнення євро по відношенню до долара США підтримало тенденцію до зростання.

Ціни на баранину також зросли завдяки високому світовому попиту напередодні Великодніх свят. Подібним чином світові котирування яловичини зросли, відображаючи обмежені глобальні пропозиції та високий міжнародний попит. Водночас ціни на м’ясо птиці залишалися в основному стабільними, оскільки глобальні пропозиція та попит поки у балансі.

Доповнення

Індекс продовольчих цін ФАО (FFPI) є показником щомісячної зміни міжнародних цін на кошик продовольчих товарів. Він складається із середнього значення п’яти індексів цін товарних груп, зважених на середні частки експорту кожної з груп за 2014-2016 роки. Тематична стаття, опублікована у випуску Food Outlook за червень 2020 року, представляє перегляд базового періоду для розрахунку FFPI та розширення його цінового охоплення, яке буде запроваджено з липня 2020 року. Стаття за листопад 2013 року містить технічну інформацію щодо попередньої побудови FFPI.

Brent
$63.91
Bitcoin
$82,509.80
S&P 500
$5,287.21
Tesla
$244.90
Газ TTF
$33.76
Золото
$3,258.29
Ethereum
$1,565.41